Æresmedlemmer

       
Hans Sørensen
Indtrådt 1 apr. 1925
Aktiv til 1957
Død  20 maj 1990
Wilhelm Christensen
Indtrådt 24 maj 1927
Aktiv til 1986
Død 25 nov. 1986
 
Jakob Clausen
Indtrådt 29 maj 1927
Aktiv til
Død 27 apr. 1982
Frederick Allerelli
Indtrådt 15 apr. 1928
Aktiv til 1959
Død 8 jul. 1994
Kaptajn 1947 - 1959
Christian Mathiesen
Indtrådt 13 apr. 1932
Aktiv til 1962
Død 5 jun. 1988
Peter Fr. Christiansen
Indtrådt 1 feb. 1934
Aktiv til 17 apr. 1952
Død jan. 1984

Werner Christiansen
Indtrådt 20 maj 1934
Aktiv til 08 maj 1964
Død 23 juni 1966
Kaptajn 1959 - 1964
 
Christian Sandbeck
Indtrådt 18 apr. 1935
Aktiv til
Hans Jensen
Indtrådt 3 maj 1938
Aktiv til 1964
Død 9 aug. 1997
Frede Sørensen
Indtrådt 15 mar. 1941
Aktiv til 1973
Død 25 aug. 1991

Carl Eggert
Indtrådt 26 jun. 1943
Aktiv til juni 1969
Jørgen Jensen
Indtrådt 8 nov. 1943
Aktiv til  1969
Ejner Andersen
Indtrådt 1 jul. 1944
Aktiv til 1974
Død 19 jun. 1999
Helmuth Pawlowski
Indtrådt 1 jan. 1945
Aktiv til 1974
Død 3 okt. 2010
Kaptajn 1964 - 1974
Johannes Hansen   
Indtrådt 5 okt. 1955
Aktiv til 1985
Død 22 sept. 2002
Hans Chr. Andersen
Indtrådt 1 jul. 1956
Aktiv til 1982
Arthur Laukamp
Indtrådt 12. dec 1958
Aktiv til 1990
Død 20 aug. 1994
Kaptajn 1974-1976
Aage I. Sørensen
Indtrådt 20 mar. 1961
Aktiv til 1994
Død 2010
Kaptajn 1976 - 1986
Gunnar Jørgensen
Indtrådt 14 april 1965
Aktiv til 1 maj 2003
Død 29 juli 2003
Kaptajn 1986 - 1992
Kaptajn 1994 - 2003
Preben Møller
Indtrådt 5 aug. 1966
Aktiv til 1999
Død 6 aug. 2003
Poul Christensen
Indtrådt 18 feb. 1970
Aktiv til 1 maj 2001
 
Holger Pedersen
Indtrådt 15 jan. 1972
Aktiv til 24 jan. 2003
 
Ejvind Sørensen
Indtrådt 19 apr. 1972
Aktiv til 1998
Allan Hansen
Indtrådt 21 apr. 1976
Aktiv til  
 
Poul Asmussen
Indtrådt 21 jan. 1978
Aktiv til 01 marts 2008
Jens Robbi Hansen
Indtrådt 01 juli 1987
Aktiv til 01-februar 2008
Bjarne Johansen
Indtrådt 21 september 1980
Aktiv til 2008
Kaptajn 1992 - 1994
John Peter Olling
Indtrådt 09 juni 1987
Aktiv til 2009
   
Hans Jørgen Clausen
Indtrådt 1 januar 1985
Aktiv til 1. januar 2015
 
Gerhard Pawlowski
Indtrådt 22 sept. 1977
Aktiv til 20 jan. 2012
   
Frede Schmidt
Indtrådt 1 marts 1978
Aktiv til 20 jan. 2012
   
 
   
   
   
   
Top